اخبار, تلفن همراه

رجیستری موبایل کاملا غیر حضوری خواهد شد

رجیستری موبایل

اوایل زمستان سال گذشته، رجیستری تلفن همراه به‌دلیل تبعات رویه حضوری، نسبتا غیر حضوری شد اما همچنان نیاز به ثبت مشخصات در گمرک بود. حال به‌نظر می‌رسد این روند کاملا غیرحضوری خواهد شد.

۲۳ آذرماه معاون فنی گمرک خبر از غیرحضوری شدن رجیستری موبایل به‌دلیل جلوگیری از تجمعات در مبادی ورودی به کشور و ایجاد زمینه برای خرید و فروش حق رجیستری شد. درنتیجه از ابتدای دی‌ماه، فرایند ثبت گوشی به‌جز ثبت سریع مشخصات توسط بارکدخوان در فرودگاه، غیر حضوری شد.

حال با دستور وزیر جدید اقتصاد قرار است کارگروهی با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط از جمله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، برای حذف عملیات رجیستری در مبادی ورودی گمرک تشکیل شود. معاون فنی گمرک ایران در گفت‌وگو با ایسنا گفت کارگروه مربوطه سازوکار حذف رجیستری از مبادی را تعیین خواهد کرد.

معاون فنی گمرک ایران، تغییر روند رجیستری را به‌دلیل حذف فرآیندهای زاید تشریح کرد. درصورت اجرایی‌شدن این تصمیم، هر مسافر بعد از ورود به کشور می‌تواند بدون ارائه مشخصات در گمرک، طی یک ماه با ورود به سامانه نسبت به انجام رجیستری اقدام کند. البته همانند روال حال حاضر، هر مسافر با پاسپورت و کد ملی تنها می‌تواند یک گوشی تلفن همراه با خود به کشور بیاورد.

نظر شما درخصوص روند غیر حضوری انجام رجیستری گوشی چیست؟ آیا این روند از قاچاق گوشی تلفن همراه جلوگیری می‌کند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *