اخبار, تکنولوژی

مسیریابی پیوسته گوگل مپس تنها به کاربرانی که داده‌هایشان را جمع‌سپاری کنند ارائه می‌شود

شرط گوگل برای ارائه مسیریابی پیوسته

کاربران اندروید و iOS گوگل مپس تنها در صورتی امکان استفاده از قابلیت مسیریابی پیوسته را دارند که اجازه استفاده از داده‌های مسیریابی‌شان را به گوگل بدهند.

گوگل مپس یکی از مهم‌ترین ابزارها در کاربری روزمره به شمار می‌آید، به‌خصوص برای مسیریابی پیوسته (turn-by-turn) در مسیرهایی که برایمان کاملا ناشناخته هستند. بر اساس گزارش 9to5google، طی روزهای اخیر، کاربران اندروید و iOS گوگل با فرمان درخواست جمع‌سپاری داده‌هایشان مواجه شده‌اند که دو گزینه «موافقت» و «لغو» را در اختیارشان قرار می‌دهد. در صورت انتخاب گزینه لغو، امکان استفاده از قابلیت مسیر‌یابی پیوسته مپس برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.

این فرمان در مورد سؤال «چگونه جمع‌آوری داده‌های مسیریابی به بهتر شدن گوگل مپس کمک می‌کند» اینگونه توضیح می‌دهد: در حین مسیریابی شما، گوگل اطلاعاتی همچون مکان جی‌پی‌اس و مسیری که طی کرده‌اید، جمع‌آوری می‌کند. این داده‌ها احتمالا به منظور تولید اطلاعاتی در مورد شرایط ترافیکی و راه‌بندان‌ها به صورت هم‌زمان مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای بقیه کاربران نیز قابل دیدن است تا به آن‌ها در یافتن سریع‌ترین مسیر کمک کند. این به‌روزرسانی‌های اعمال شده در مپس، با حساب کاربری گوگل یا دستگاه شما مرتبط نخواهد بود.

در واقع کلیت «داده‌های مسیریابی»، امکان استفاده از مسیرهای جایگزین، اطلاع از شرایط ترافیکی، زمان تقریبی رسیدن به مقصد و همچنین مسیریابی پیوسته را فراهم می‌کند.

البته اپلیکیشن مپس همیشه از داده مکانی و سایر داده‌های مرتبط با مسیریابی کاربران استفاده می‌کرد تا بتواند اطلاعات را به صورت زنده در اختیار آن‌ها قرار دهد، اما حالا آن را برای کاربرانی که می‌خواهند از قابلیت مسیریابی هم‌زمان رایگان این برنامه استفاده کنند، اجباری کرده است. در صورت انتخاب گزینه لغو، تنها مسیریابی قدم‌به‌قدم به صورت یک لیست برای کاربر به نمایش در می‌آید.

گوگل چندی پیش اعلام کرد که کاربران روزانه بیش از ۱ میلیارد کیلومتر را در سراسر دنیا، با مسیریابی مپس رانندگی می‌کنند. به نظر شما، اجباری شدن به اشتراک‌گذاری داده‌های مسیریابی می‌تواند این آمار را تحت تآثیر قرار دهد؟

منبع : زومیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *