آموزش, تکنولوژی, تلفن همراه

چگونه طول عمر باتری گوشی خود را افزایش دهیم؟

کالیبره کردن باطری موبایل

این روز ها اکثرا باتری گوشی ها از نوع لیتیوم یونی می باشد و همانطور که گفته شده است با گذر زمان توان نگهداری از شارژ در آن کاهش می یابد و احتمالا شما متوجه این موضوع نشوید. هنگامی که توان باتری کم شد ممکن است شما دچار سردرگمی شوید چراکه گوشی شما دچار مشکل در نشان دادن اطلاعات میزان انرژی باتری گوشی شده و در کوتاه مدت ناگهان انرژی آن افت می کند و خالی می شود. کالیبره کردن باتری یعنی تنظیم سیستم عامل به گونه ای که اطلاعات را به درستی نشان دهد و باتری شارژ را مدت زمان بیشتری نگه دارد.

  • روش اول

در این روش ابتدا تمام شارژ باتری را خالی می کنیم تا گوشی خاموش شود. پس از آن گوشی را روشن می کنیم تا دوباره خاموش شود. سپس گوشی را در حالت خاموش به شارژر متصل می کنیم تا 100 درصد شارژ شده و بعد گوشی را روشن می کنیم. هنگامی که گوشی را روشن می کنیم، گوشی عددی کمتر از 100 درصد نشان می دهد که در اینصورت دوباره گوشی را به شارژر متصل می کنیم تا شارژ باتری 100 درصد شود.

پس از طی این مراحل گوشی را راه اندازی مجدد (ریست) می کنیم که اگر دوباره گوشی عددی کمتر از 100 نشان داد دوباره به شارژر وصل کرده و این عمل را تا جایی ادامه می دهیم که گوشی عدد 100 درصد را نشان دهد و در مرحله آخر دوباره شارژ باتری را خالی کرده و دوباره شارژ می کنیم .پس از این مرحله باتری گوشی کالیبره می شود. هنگامی که مشکل باتری گوشی بسیار جدی باشد از این روش استفاده می کنیم که علیرغم سخت بودن از کارآمدترین روش ها می باشد.

  • روش دوم

روش کالیبره کردن باتری گوشی های روت شده می باشد که مانند روش اول بوده اما تفاوتی که دارد این است که پس از انجام مراحل گفته شده در روش اول باید نرم افزار Battery Calibration دانلود شود.

توجه داشته باشید که قبل از دانلود برنامه باید مطمئن شوید که باتری گوشی شما کامل باشد. پس از اینکه این برنامه را اجرا کردید باید اجازه دهید که باتری کاملا خالی شود و پس از آن گوشی را به شارژر متصل کنید تا زمانی که باتری 100 درصد شارژ شود و به هیچ عنوان از شارژر جدا نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *